Україна приєдналась до програми "Відкритий ринок" ЄС з бюджетом понад 4 мільярди євро

шмигаль

Уряд України та Єврокомісії підписали Угоду щодо участі України в програмі ЄС "Єдиний ринок".

Об этом сообщает Компромат НЕТ


Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Telegram за підсумками спільних консультацій із Колегією Європейської комісії.

"Бюджет програми складає 4,2 млрд євро, а один із її основних компонентів – розвиток конкурентоспроможності бізнесу. Наша участь у цьому проекті сприятиме додатковій підтримці українських підприємців, які є фундаментом нашої економіки", – зауважив Шмигаль.

Він також повідомив, що за підсумками сьогоднішніх консультацій також було підписано Меморандум між Україною та ЄС щодо стратегічного партнерства у сфері відновлюваних газів, біометану, водню та інших синтетичних газів.

Як повідомлялося, програма Європейського Союзу "Єдиний ринок" з бюджетом 4,2 млрд євро розрахована на 7 років (з 2021 по 2027 роки).

Програма покликана сприяти спрощенню доступу до ринків, створенню сприятливого бізнес-середовища, розвитку та росту бізнесу, забезпеченню конкурентоспроможності і стійкості компаній та цілих секторів економіки (поєднання екосистем, кластери).

Зокрема фінансування програми буде направлено на такі напрями:

  • зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих і середніх підприємств (МСП) – фінансування складає 24% від загального бюджету програми, приблизно 1 млрд євро, що забезпечить можливість надання різних форм підтримки бізнесу;
  • створення та поширення високоякісної європейської статистики – фінансування складає 13% від загального бюджету програми, приблизно 546 млн євро, що дозволить Україні брати участь у розширеному партнерстві, спрямованому на розробку нової європейської статистики з використанням багатьох джерел даних, передових методів аналізу даних, смарт-систем і цифрових технологій.

Источник: Репортер РУ