Підписки на сервіси та додатки подорожчають: як зміниться життя українців після введення “податку на Google”

Верховна Рада 17 лютого ухвалила за основу законопроект №4184, який передбачає введення податку з продажів електронних послуг. Йдеться про так званий «податок на Google».

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА

Як пояснив глава фінансового комітету Данило Гетманцев, такі гіганти як Facebook, Viber і інші не платять ПДВ, і за підрахунками державний бюджет недоотримує тільки від рекламних послуг 3 млрд гривень.Loading...

Він також заявляв , що Facebook, Netflix, Tik Tok, Instagram, YouТube, Viber будуть платити ПДВ за надання електронних послуг в Україні, як і вітчизняні компанії.

Податком будуть обкладати такі послуги:Популярні новини зараз
 • Україну накриють одразу дві потужні магнітні бурі: озвучені небезпечні дати
 • В Україну рухається нова порція аномальних морозів
 • Погода: синоптики обіцяють Україні прохолодне літо і ранню зиму
  • поставки зображень або текстів, в тому числі фотографій, електронних книг і журналів;
  • поставки аудіовізуальних творів, відео за запитом, ігор, азартних ігор, включаючи поставки послуг з участі в них;
  • надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів;
  • надання в користування хмарних технологій для розміщення даних;
  • поставки (передача прав на використання) програмного забезпечення і оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання;
  • надання рекламних послуг в мережі інтернет, мобільних додатках та інших електронних ресурсах.

  У матеріалі “Сегодня” говориться, що зміни можуть безпосередньо торкнутися всіх українців, які користуються інтернетом. Адже міжнародним компаніям доведеться платити податки в тих випадках, коли український громадянин вирішить сплатити передплату на зарубіжну інтернет-газету / журнал, вирішить збільшити обсяг місця в своїй поштовій скриньці (ці послуги також зазвичай пропонують за гроші), захоче купити платний додаток в Google Play або App Store. Введення 20% податку відіб’ється на вартості цих послуг, впевнений юрист. Тобто плата, очевидно, підвищиться.

  Разом з тим інтернет-сервіси та послуги, які сьогодні можна отримати безкоштовно, для українців безкоштовними і залишаться. Їх обкладати ПДВ не планують.

  Експерти бачать як плюси, так і мінуси введення ПДВ на електронні послуги.

  Зокрема, в даний час відсутність податків на інтернет-послуги деякі інтернет-компанії використовують для ухилення від оподаткування. Після прийняття цього закону компаніям таки доведеться платити податки в повному обсязі, що позитивно відіб’ється на бюджеті. За розрахунками авторів законопроекту, за рахунок цього податку Україна зможе наповнювати бюджет приблизно на 3 млрд грн на рік. І це можна було б теж розглядати як позитивний момент, однак експерти сумніваються, що компанії стануть активно реєструватися як платники податків в Україні та перераховувати гроші в бюджет.

  “Google, Facebook, інші мережі дійсно живуть в значній мірі саме за рахунок реклами. Але у нас обсяг такої реклами не дуже великий. Адже реклама не транслюється на всі країни, це робиться локально, таргетовано. Розрахунків, скільки отримує, наприклад, Фейсбук від реклами в Україні, автори не наводять. Відповідно, у мене є сумніви щодо надходження таких значних сум до бюджету. Ця сума мені здається нереалістичною “, – говорить економічний експерт Борис Кушнірук.

  Незрозумілим залишається і те, як міжнародні компанії повинні оформляти документи, щоб платити в Україні ПДВ.

  “У нас по законодавству компанія-нерезидент має отримати відповідні документи, щоб стати платником ПДВ. В законопроекті прописаний порядок. Компанія повинна буде зареєструватися в електронному кабінеті платників податків. Але це, на мій погляд, виглядає не зовсім реально. Більшість таких компаній ніякої господарської діяльності в Україні не ведуть, вони надають тільки інтернет-послуги. Навіщо їм реєструватися як платники податку в Україні? До того ж, наприклад, для реєстрації потрібен український електронний ключ, а у міжнародних компаній є ключ США. Як вони будуть виходити з цієї ситуації ? Плюс отримання податків в доларах вимагає внесення змін до багатьох законодавчих актів України “, – перераховує digital-адвокат Андрій Шульгін.

  При цьому українському бізнесу можуть знизити податок. У законопроекті № 4184 прописано скасування ПДВ для українського бізнесу, який купує електронні послуги у компаній-нерезидентів. Тому, наприклад, підписка або покупка бізнес-додатків для українських компаній може стати на 20% дешевше.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2021/02/19/pidpysky-na-servisy-ta-dodatky-podorozhchayut-yak-zminytsya-zhyttya-ukrayintsiv-pislya-vvedennya-podatku-na-google/”