Борги з комуналки: українців можуть серйозно покарати

Українців, які не оплачують комуналку , можуть серйозно покарати. Зокрема до боржників може застосовуватися відповідальність у вигляді: стягнення пені, припинення надання комунальних послуг, виселення з житла і звернення стягнення на нерухомість.

Об этом сообщает Антикор

Про це повідомляє Центр з надання безоплатної правової допомоги.Loading...

Пеня

Так, у разі несвоєчасної оплати платежів споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. При цьому загальний розмір пені не повинен перевищувати 100% від загальної суми боргу. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави щодо надання населенню пільги та житлових субсидій та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці.Популярні новини зараз
 • Вбивство 7-річної Маші Борисової: з’явилися нові деталі трагедії
 • В українців можуть масово забрати пенсії: кому варто переживати
 • На Україну насувається медичний колапс: медик озвучила рішення
 • Припинення надання комунальних послуг

  Застосовується в разі несплати або оплати не в повному обсязі і терміни, встановлені законом і договором, крім випадків, коли якість і / або кількість таких послуг не відповідають умовам договору. При цьому відключення електроустановки може застосовуватися тільки в разі несплати використаної (спожитої) електроенергії.

  Звернення стягнення на майно боржника

  Полягає в його арешті, вилученні (списання коштів з рахунків) і примусовій реалізації. Однак цьому передує звернення постачальника комунальних послуг в суд з позовом або заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості, так як факт заборгованості не є підставою для виселення.

  У разі винесення судом позитивного рішення або видачі судового наказу про стягнення суми заборгованості постачальник повинен звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця з документом про стягнення в примусовому порядку, в тому числі і шляхом накладення арешту на майно. Разом з житловим будинком стягнення відноситься на прилеглу земельну ділянку, що належить боржникові. Після документального підтвердження, виконавець накладає на нього арешт і вносить відомості про арешт до відповідного реєстру.

  Як повідомлялося раніше, комунальні тарифи за останній рік (в порівнянні з лютим минулого року) зросли на 18,6%. при цьому середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні в лютому 2021 року знизилися на 1,8%.

  Тарифи на газ в Україні з 1 квітня стануть ринковими . Фіксовану ціну в 6,99 грн скасують, а постачальники будуть пропонувати різні тарифи.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2021/03/12/borgi-z-komunalki-ukrayintsiv-mozhut-serjozno-pokarati/”