Арестович: Ми не будемо бомбити Донбас, як вони робили із Чечнею, зносячи там усе під нуль

Арестович: Ми не збираємося вбивати наших громадян, ми не росіяни

Росія із 2014 року використовує на Донбасі фейки про те, що Україна нібито готується до наступу. Про це в інтерв’ю телеканалу "Дом", яке опубліковано 15 березня, заявив радник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович.

Об этом сообщает Стрелочник

За його словами, це елемент медійно-інформаційного тиску, зокрема на населення.

"Я не бачу перспективи розв’язання питання військовим шляхом ні з нашого боку, ні з російського. Буде політико-дипломатичний шлях. І ми його дотримуємося. Він може бути більш-менш жорстким (м’яким переговорним або жорстким списком санкцій), але що стосується військових варіантів – вони завжди, звичайно, залишаються "в папці" можливих рішень", – сказав Арестович.

Він заявив, що Україна націлена на врегулювання конфлікту у політико-дипломатичний спосіб, насамперед із міркувань безпеки.

"Щоб нашим мирним громадянам по обидва боки фронту не сипалися снаряди на голову, щоб не було війни у великих міських агломераціях із перспективою сотень і тисяч жертв серед мирного населення. Ми не збираємося вбивати наших громадян, ми не росіяни. Ми не будемо бомбити Донбас, як вони робили із Чечнею, зносячи там усе під нуль", – сказав Арестович.

Водночас він підкреслив, що якщо Україні нав’яжуть воєнне рішення, "ми відповімо так, що мало не буде".

У 2014 році Росія окупувала Крим і почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об’єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. 4 лютого глава МВС Арсен Аваков заявив, що на Донбасі "жодного мирного процесу вже немає". "Діють снайперські пари, діють міномети, обстріли. Війна триває", – сказав він.

Президент України Володимир Зеленський 11 лютого під час візиту в Донецьку область заявив, що ескалація ситуації на Донбасі пов’язана зі спробами Росії тиснути на Україну на переговорах у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/arestovich-mi-ne-budemo-bombiti-donbas-jak-voni-robili-z-chechneju-znosjachi-tam-vse-pid-nul-1544214.html”